  • Mfr # K1595.052X40
  • Zoro # G902199748
Thread Size
M5
Fastener Length
40 mm
Head Width
8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1595.052X40
Thread Size
M5
Fastener Length
40 mm
Head Width
8 mm
Head Height
8.5 mm
Head Dia.
11.8 mm