  • Mfr # K1647.1105X16
  • Zoro # G408073146
Thread Size
M5
Fastener Length
16 mm
Head Width
12 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1647.1105X16
Thread Size
M5
Fastener Length
16 mm
Head Width
12 mm
Drive Size
8 mm
Head Height
7.4 mm
Flange Diameter
12 mm
Overall Length
29.1 mm
Washer Thickness
2 mm