  • Mfr # K1492.05X12
  • Zoro # G602065626
Head Width
8 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Hygienic Polished
Thread Style
Fully Threaded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1492.05X12
Thread Size
M5
Fastener Length
12 mm
Head Width
8 mm
Head Height
8.5 mm
Head Dia.
11.8 mm