  • Mfr # K1647.2106X35
  • Zoro # G808073289
Thread Size
M6
Fastener Length
35 mm
Head Width
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K1647.2106X35
Thread Size
M6
Fastener Length
35 mm
Head Width
14 mm
Drive Size
10 mm
Min. Thread Length
18 mm
Head Height
9.1 mm
Washer Thickness
2.5 mm
Overall Length
50.1 mm
Flange Diameter
14 mm