  • Mfr # K0120.110X80
  • Zoro # G7329248
Base Dia. (In.)
3/4
Diameter
28mm
Height
41mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0120.110X80
Base Dia. (In.)
3/4
Diameter
28mm
Height
41mm
Length
83mm
Screw Length
80.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
107 mm
Height (In.)
0.97
Width
1.10"
Overall Height
148.5 mm
Handle Height - Maximum
68.5 mm
Hub Height
40.5 mm
Handle Length
83 mm
Thread Length
80 mm
Handle Height - Minimum
65 mm
Handle Material
Thread Material
Handle Angle
20 Degrees
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Ball Knob, Handle Material Steel, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 80.00mm, Overall Height 148.5 mm, Overall Length 107 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud