  • Mfr # K0120.212X30
  • Zoro # G7280631
Base Dia. (In.)
0.91
Diameter
35mm
Height
50mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0120.212X30
Base Dia. (In.)
0.91
Diameter
35mm
Height
50mm
Length
108mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
M12
Overall Length
138.5 mm
Overall Height
114 mm
Height (In.)
1.12
Width
1.38"
Thread Length
30 mm
Description
Adjustable Handle, Handle Type Ball Knob, Handle Material Steel, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 114 mm, Overall Length 138.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud