  • Mfr # K0120.212X70
  • Zoro # G7268381
Base Dia. (In.)
0.91
Diameter
35mm
Height
50mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0120.212X70
Base Dia. (In.)
0.91
Diameter
35mm
Height
50mm
Length
108mm
Screw Length
70.00mm
Thread Size
M12
Overall Length
138.5 mm
Height (In.)
1.12
Overall Height
154 mm
Width
1.38"
Thread Length
70 mm
Description
Adjustable Handle, Handle Type Ball Knob, Handle Material Steel, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 70.00mm, Overall Height 154 mm, Overall Length 138.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud