  • Mfr # K0120.3A7X30
  • Zoro # G7268521
Base Dia. (In.)
1.18
Diameter
43mm
Height
58.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0120.3A7X30
Base Dia. (In.)
1.18
Diameter
43mm
Height
58.5mm
Length
132mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
3/4"-10
Overall Length
168 mm
Overall Height
127.5 mm
Height (In.)
1.46
Width
1.69"
Thread Length
30 mm
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Ball Knob, Handle Material Steel, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 3/4 In.-10, Thread Standard UNC, Screw Length 30.00mm, Overall Height 127.5 mm, Overall Length 168 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud