  • Mfr # K0737.3102X35
  • Zoro # G7281885
Base Dia. (In.)
0.63
Color
Orange
Diameter
21.2mm
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0737.3102X35
Base Dia. (In.)
0.63
Diameter
21.2mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
35.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
91 mm
Width
0.83"
Height (In.)
1.46
Overall Height
77 mm
Handle Height - Maximum
42 mm
Handle Height - Minimum
38 mm
Hub Height
37 mm
Thread Length
35 mm
Handle Length
80 mm
Details
Color
Orange
Knob Type
Clamp Knob
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Straight, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Orange, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 35.00mm, Overall Height 77 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated