  • Mfr # K0122.92A21X60
  • Zoro # G7273065
Color
Black
Diameter
18.5mm
Height
32mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.92A21X60
Diameter
18.5mm
Height
32mm
Length
65mm
Screw Length
60.00mm
Thread Size
1/4"-20
Overall Length
74.5 mm
Width
0.73"
Overall Height
105.5 mm
Hub Height
32 mm
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Thread Length
60 mm
Handle Length
65 mm
Details
Color
Black
Material
Diecast Zinc, Steel, Stainless Steel
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 60.00mm, Overall Height 105.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated