  • Mfr # K0122.93102X15
  • Zoro # G7291201
Color
Orange
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.93102X15
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
15.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
91 mm
Width
0.83"
Overall Height
73.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Thread Length
15 mm
Hub Height
41.5 mm
Handle Length
80 mm
Details
Color
Orange
Knob Type
Clamp Knob
Material
Diecast Zinc, Steel
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Orange, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 15.00mm, Overall Height 73.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated