  • Mfr # K0122.93101X50
  • Zoro # G7293651
Color
Black
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.93101X50
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
50.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
91 mm
Overall Height
108.5 mm
Width
0.83"
Handle Length
80 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Hub Height
41.5 mm
Thread Length
50 mm
Details
Color
Black
Knob Type
Clamp Knob
Material
Diecast Zinc, Steel
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 50.00mm, Overall Height 108.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated