  • Mfr # K0122.0AE2X30
  • Zoro # G7310278
Color
Orange
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.0AE2X30
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
#8-32
Overall Length
37 mm
Width
0.51"
Overall Height
63 mm
Hub Height
24.5 mm
Handle Height - Maximum
33 mm
Handle Length
30 mm
Handle Height - Minimum
30 mm
Thread Length
30 mm
Details
Color
Orange
Finish
Teardrop
Finish - Machining
Powder Coated
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Orange, Thread Size #8-32, Thread Standard UNC, Screw Length 30.00mm, Overall Height 63 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated