  • Mfr # K0122.1A11X10
  • Zoro # G1047277
Screw Length
10.00mm
Color
Black
Height
1.61"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.1A11X10
Screw Length
10.00mm
Thread Size
#10-32
Height
1.61"
Overall Length
47 mm
Height (In.)
Overall Height
44 mm
Handle Height - Minimum
31 mm
Handle Height - Maximum
34 mm
Handle Length
40 mm
Thread Length
10 mm
Hub Height
24.5 mm
Color
Black
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Thread Standard
UNF
Steel
Measurement System
Inch
Thread Material
Steel
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size #10-32, Thread Standard UNF, Screw Length 10.00mm, Overall Height 44 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud