  • Mfr # K0122.1A23X25
  • Zoro # G7299586
Base Dia. (In.)
0.39
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.1A23X25
Base Dia. (In.)
0.39
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
25.00mm
Thread Size
1/4"-20
Overall Length
47 mm
Overall Height
59 mm
Width
0.51"
Height (In.)
0.97
Thread Length
25 mm
Details
Color
Silver
Finish
Teardrop
Finish - Machining
Powder Coated
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 25.00mm, Overall Height 59 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated