  • Mfr # K0122.1A23X45
  • Zoro # G7299647
Base Dia. (In.)
0.39
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.1A23X45
Base Dia. (In.)
0.39
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
45.00mm
Thread Size
1/4"-20
Overall Length
47 mm
Width
0.51"
Height (In.)
0.97
Overall Height
79 mm
Thread Length
45 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
UNC
Handle Type
Teardrop
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 45.00mm, Overall Height 79 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated