  • Mfr # K0122.10527X40
  • Zoro # G7359366
Color
Red
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.10527X40
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
40.00mm
Thread Size
M5
Overall Length
47 mm
Overall Height
74 mm
Width
0.51"
Thread Length
40 mm
Details
Color
Red
Finish
Thread Standard
Metric
Handle Type
Teardrop
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Red, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 40.00mm, Overall Height 74 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated