  • Mfr # K0122.1052X45
  • Zoro # G7359558
Color
Orange
Diameter
13mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.1052X45
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
45.00mm
Thread Size
M5
Overall Length
47 mm
Overall Height
79 mm
Width
0.51"
Handle Length
40 mm
Handle Height - Maximum
34 mm
Hub Height
24.5 mm
Handle Height - Minimum
31 mm
Thread Length
45 mm
Details
Color
Orange
Finish
Thread Standard
Metric
Finish - Machining
Powder Coated
Steel
Measurement System
Metric
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Orange, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 45.00mm, Overall Height 79 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated