  • Mfr # K0122.2061X15
  • Zoro # G1870626
Screw Length
15.00mm
Color
Black
Height
2.26"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.2061X15
Screw Length
15.00mm
Thread Size
M6
Height
2.26"
Overall Length
74.5 mm
Height (In.)
Overall Height
60.5 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Handle Length
65 mm
Thread Length
15 mm
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Hub Height
28.5 mm
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Thread Material
Steel
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M6, Thread Standard Metric, Screw Length 15.00mm, Overall Height 60.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud