  • Mfr # K0122.2063X20
  • Zoro # G7282978
Base Dia. (In.)
0.53
Color
Silver
Diameter
18.5mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
28.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.2063X20
Base Dia. (In.)
0.53
Diameter
18.5mm
Height
28.5mm
Length
65mm
Screw Length
20.00mm
Thread Size
M6
Overall Length
74.5 mm
Overall Height
65.5 mm
Width
0.73"
Height (In.)
1.12
Thread Length
20 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
Metric
Handle Type
Teardrop
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M6, Thread Standard Metric, Screw Length 20.00mm, Overall Height 65.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated