  • Mfr # K0122.2081X45
  • Zoro # G2900983
Screw Length
45.00mm
Color
Black
Height
3.45"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.2081X45
Screw Length
45.00mm
Thread Size
M8
Height
3.45"
Overall Length
74.5 mm
Height (In.)
Overall Height
90.5 mm
Handle Length
65 mm
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Thread Length
45 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Hub Height
28.5 mm
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753
Metric
Measurement System
Metric
Thread Material
Steel
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M8, Thread Standard Metric, Screw Length 45.00mm, Overall Height 90.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud