  • Mfr # K0122.2081X55
  • Zoro # G1656672
Screw Length
55.00mm
Color
Black
Height
3.84"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.2081X55
Screw Length
55.00mm
Thread Size
M8
Height
3.84"
Height (In.)
Overall Length
74.5 mm
Overall Height
100.5 mm
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Handle Length
65 mm
Thread Length
55 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Hub Height
28.5 mm
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753
Steel
Measurement System
Metric
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M8, Thread Standard Metric, Screw Length 55.00mm, Overall Height 100.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud