  • Mfr # K0122.2101X30
  • Zoro # G1240102
Screw Length
30.00mm
Color
Black
Height
2.85"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.2101X30
Screw Length
30.00mm
Thread Size
M10
Height
2.85"
Height (In.)
Overall Length
74.5 mm
Overall Height
75.5 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Thread Length
30 mm
Handle Length
65 mm
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Hub Height
28.5 mm
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753
Metric
Thread Material
Steel
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 75.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud