  • Mfr # K0122.2101X35
  • Zoro # G1899606
Screw Length
35.00mm
Color
Black
Height
3.05"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.2101X35
Screw Length
35.00mm
Thread Size
M10
Height
3.05"
Height (In.)
Overall Length
74.5 mm
Overall Height
80.5 mm
Handle Length
65 mm
Thread Length
35 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Hub Height
28.5 mm
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753
Handle Material
Thread Material
Metric
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 35.00mm, Overall Height 80.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud