  • Mfr # K0122.2101X60
  • Zoro # G3155171
Screw Length
60.00mm
Color
Black
Height
4.04"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.2101X60
Screw Length
60.00mm
Thread Size
M10
Height
4.04"
Height (In.)
Overall Length
74.5 mm
Overall Height
105.5 mm
Thread Length
60 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Handle Length
65 mm
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Hub Height
28.5 mm
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753
Teardrop
Measurement System
Metric
Thread Material
Steel
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 105.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud