  • Mfr # K0122.3A46X25
  • Zoro # G7360608
Diameter
21mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.3A46X25
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
25.00mm
Thread Size
3/8"-16
Overall Length
91 mm
Overall Height
83.5 mm
Width
0.83"
Thread Length
25 mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 3/8 In.-16, Thread Standard UNC, Screw Length 25.00mm, Overall Height 83.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud