  • Mfr # K0122.3A33X15
  • Zoro # G7301309
Color
Silver
Diameter
21mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.3A33X15
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
15.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Width
0.83"
Overall Height
73.5 mm
Thread Length
15 mm
Details
Color
Silver
Finish
External
Finish - Machining
Powder Coated
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 15.00mm, Overall Height 73.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated