  • Mfr # K0122.3A36X30
  • Zoro # G7271979
Diameter
21mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.3A36X30
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Overall Height
88.5 mm
Width
0.83"
Thread Length
30 mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 30.00mm, Overall Height 88.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud