  • Mfr # K0122.3A36X55
  • Zoro # G7272030
Diameter
21mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.3A36X55
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
55.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Width
0.83"
Overall Height
113.5 mm
Thread Length
55 mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 55.00mm, Overall Height 113.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud