  • Mfr # K0122.3081X55
  • Zoro # G0861533
Screw Length
55.00mm
Color
Black
Height
4.31"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.3081X55
Screw Length
55.00mm
Thread Size
M8
Height
4.31"
Height (In.)
Overall Length
91 mm
Overall Height
113.5 mm
Hub Height
37 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Thread Length
55 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Handle Length
80 mm
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753
Handle Material
Thread Material
Steel
Measurement System
Metric
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M8, Thread Standard Metric, Screw Length 55.00mm, Overall Height 113.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud