  • Mfr # K0122.4A53X20
  • Zoro # G7283459
Diameter
27mm
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Height
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.4A53X20
Diameter
27mm
Height
43mm
Length
95mm
Screw Length
20.00mm
Thread Size
1/2"-13
Overall Length
109 mm
Overall Height
87.5 mm
Width
1.06"
Thread Length
20 mm
Finish
UNC
Finish - Machining
Powder Coated
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 1/2 In.-13, Thread Standard UNC, Screw Length 20.00mm, Overall Height 87.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated