  • Mfr # K0122.4A51X35
  • Zoro # G1928561
Screw Length
35.00mm
Color
Black
Height
3.86"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.4A51X35
Screw Length
35.00mm
Thread Size
1/2"-13
Height
3.86"
Height (In.)
Overall Length
109 mm
Overall Height
102.5 mm
Handle Height - Maximum
67.5 mm
Thread Length
35 mm
Handle Height - Minimum
63 mm
Hub Height
43 mm
Handle Length
95 mm
Color
Black
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Steel
Thread Material
Steel
Measurement System
Inch
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size 1/2 In.-13, Thread Standard UNC, Screw Length 35.00mm, Overall Height 102.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud