  • Mfr # K0122.4A56X55
  • Zoro # G7284037
Diameter
27mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Height
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.4A56X55
Diameter
27mm
Height
43mm
Length
95mm
Screw Length
55.00mm
Thread Size
1/2"-13
Overall Length
109 mm
Overall Height
122.5 mm
Width
1.06"
Thread Length
55 mm
Finish
Black Oxide (Parts)
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size 1/2 In.-13, Thread Standard UNC, Screw Length 55.00mm, Overall Height 122.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud