  • Mfr # K0122.4101X30
  • Zoro # G2260185
Screw Length
30.00mm
Color
Black
Height
3.66"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.4101X30
Screw Length
30.00mm
Thread Size
M10
Height
3.66"
Overall Length
109 mm
Height (In.)
Overall Height
97.5 mm
Handle Height - Maximum
67.5 mm
Thread Length
30 mm
Handle Height - Minimum
63 mm
Handle Length
95 mm
Hub Height
43 mm
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Teardrop
Thread Material
Steel
Measurement System
Metric
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 97.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud