  • Mfr # K0122.4106X60
  • Zoro # G7360818
/ea
Key Features
Base Dia. (In.)
3/4
Color
Silver
Diameter
27mm
Finish
Black Oxide (Parts), High-Gloss Chrome (Body), Powder Coated
Height
43mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.4106X60
Dimensions
Base Dia. (In.)
3/4
Diameter
27mm
Height
43mm
Length
95mm
Screw Length
60.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
109 mm
Overall Height
127.5 mm
Width
1.06"
Height (In.)
1.69
Thread Length
60 mm
Details
Color
Silver
Finish
Material
Diecast Zinc, Steel
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS
Components
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 127.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud