  • Mfr # K0122.4121X55
  • Zoro # G1461257
Screw Length
55.00mm
Color
Black
Height
4.65"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.4121X55
Screw Length
55.00mm
Thread Size
M12
Height
4.65"
Height (In.)
Overall Length
109 mm
Overall Height
122.5 mm
Handle Height - Minimum
63 mm
Thread Length
55 mm
Handle Height - Maximum
67.5 mm
Handle Length
95 mm
Hub Height
43 mm
Color
Black
Standards
DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753
Finish
Black Oxide (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Metric
Thread Material
Steel
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 55.00mm, Overall Height 122.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud