  • Mfr # K0122.5123X55
  • Zoro # G7261217
Color
Silver
Diameter
31mm
Height
49mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0122.5123X55
Diameter
31mm
Height
49mm
Length
110mm
Screw Length
55.00mm
Thread Size
M12
Overall Length
126 mm
Overall Height
132.5 mm
Width
0.91"
Thread Length
55 mm
Details
Color
Silver
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 55.00mm, Overall Height 132.5 mm, Overall Length 126 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated