  • Mfr # K0122.5166X35
  • Zoro # G7317716
Color
Silver
Diameter
31mm
Finish
Black Oxide (Parts), High-Gloss Chrome (Body), Powder Coated
Height
49mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0122.5166X35
Diameter
31mm
Height
49mm
Length
110mm
Screw Length
35.00mm
Thread Size
M16
Overall Length
126 mm
Overall Height
112.5 mm
Width
0.91"
Thread Length
35 mm
Details
Color
Silver
Finish
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Silver, Thread Size M16, Thread Standard Metric, Screw Length 35.00mm, Overall Height 112.5 mm, Overall Length 126 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud