  • Mfr # K0122.5161X55
  • Zoro # G7284046
Color
Black
Diameter
31mm
Height
49mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
K0122.5161X55
Diameter
31mm
Height
49mm
Length
110mm
Screw Length
55.00mm
Thread Size
M16
Overall Length
126 mm
Overall Height
132.5 mm
Width
0.91"
Thread Length
55 mm
Handle Height - Maximum
77.5 mm
Handle Length
110 mm
Handle Height - Minimum
73 mm
Hub Height
49 mm
Details
Color
Black
Zinc
Thread Material
Measurement System
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M16, Thread Standard Metric, Screw Length 55.00mm, Overall Height 132.5 mm, Overall Length 126 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated