  • Mfr # K0123.0A23X50
  • Zoro # G7342225
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.0A23X50
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
30mm
Screw Length
50.00mm
Thread Size
1/4"-20
Overall Length
37 mm
Overall Height
83 mm
Width
0.51"
Thread Length
50 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Silver, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Screw Length 50.00mm, Overall Height 83 mm, Overall Length 37 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated