  • Mfr # K0270.1A016X25
  • Zoro # G3574681
Screw Length
25.00mm
Color
Yellow
Height
2.16"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0270.1A016X25
Screw Length
25.00mm
Thread Size
#10-24
Height
2.16"
Overall Length
47 mm
Height (In.)
Overall Height
58.5 mm
Thread Length
25 mm
Color
Yellow
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Stainless Steel, Color Yellow, Thread Size #10-24, Thread Standard UNC, Screw Length 25.00mm, Overall Height 58.5 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud