  • Mfr # K0123.1A11X15
  • Zoro # G2253666
Screw Length
15.00mm
Color
Black
Height
1.81"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.1A11X15
Screw Length
15.00mm
Thread Size
#10-32
Height
1.81"
Height (In.)
Overall Length
47 mm
Overall Height
49 mm
Thread Length
15 mm
Handle Length
40 mm
Hub Height
24.5 mm
Handle Height - Minimum
31 mm
Handle Height - Maximum
34 mm
Color
Black
Type
External Thread, Stainless Steel Components
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin (Body)
Thread Standard
UNF
Measurement System
Inch
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size #10-32, Thread Standard UNF, Screw Length 15.00mm, Overall Height 49 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud