  • Mfr # K0123.1056X15
  • Zoro # G7285111
/ea
Key Features
Base Dia. (In.)
0.39
Color
Silver
Diameter
13mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin
Height
24.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0123.1056X15
Dimensions
Base Dia. (In.)
0.39
Diameter
13mm
Height
24.5mm
Length
40mm
Screw Length
15.00mm
Thread Size
M5
Overall Length
47 mm
Width
0.51"
Overall Height
49 mm
Height (In.)
0.97
Thread Length
15 mm
Details
Color
Silver
Finish
Material
Diecast Zinc, Steel
Style
Modern Design
Components
Type
External Thread
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Silver, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 15.00mm, Overall Height 49 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud