  • Mfr # K0123.2066X30
  • Zoro # G7302438
Base Dia. (In.)
0.53
Color
Silver
Diameter
18.5mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin
Height
28.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0123.2066X30
Base Dia. (In.)
0.53
Diameter
18.5mm
Height
28.5mm
Length
65mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
M6
Overall Length
74.5 mm
Overall Height
75.5 mm
Width
0.73"
Height (In.)
1.12
Thread Length
30 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Silver, Thread Size M6, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 75.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud