  • Mfr # K0123.2081X25
  • Zoro # G1423414
Screw Length
25.00mm
Color
Black
Height
2.66"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0123.2081X25
Screw Length
25.00mm
Thread Size
M8
Height
2.66"
Height (In.)
Overall Length
74.5 mm
Overall Height
70.5 mm
Thread Length
25 mm
Handle Length
65 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Hub Height
28.5 mm
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Color
Black
Type
External Thread, Stainless Steel Components
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Thread Material
Stainless Steel
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M8, Thread Standard Metric, Screw Length 25.00mm, Overall Height 70.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud