  • Mfr # K0123.3A36X60
  • Zoro # G7294108
Base Dia. (In.)
0.63
Color
Silver
Diameter
21mm
Finish
Uncoated (Parts), High-Gloss Chrome (Handle)
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0123.3A36X60
Base Dia. (In.)
0.63
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
60.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Width
0.83"
Height (In.)
1.46
Overall Height
118.5 mm
Thread Length
60 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Silver, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 60.00mm, Overall Height 118.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud