  • Mfr # K0123.3101X20
  • Zoro # G2659027
Screw Length
20.00mm
Color
Black
Height
2.93"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0123.3101X20
Screw Length
20.00mm
Thread Size
M10
Height
2.93"
Height (In.)
Overall Length
91 mm
Overall Height
78.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Handle Length
80 mm
Hub Height
37 mm
Thread Length
20 mm
Color
Black
Type
External Thread, Stainless Steel Components
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin
Teardrop
Measurement System
Metric
Thread Material
Stainless Steel
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 20.00mm, Overall Height 78.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud