  • Mfr # K0123.3106X30
  • Zoro # G7292735
Base Dia. (In.)
0.63
Color
Silver
Diameter
21mm
Finish
Uncoated (Parts), Powder Coated, Satin
Height
37mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0123.3106X30
Base Dia. (In.)
0.63
Diameter
21mm
Height
37mm
Length
80mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
91 mm
Width
0.83"
Height (In.)
1.46
Overall Height
88.5 mm
Thread Length
30 mm
Details
Color
Silver
Finish
Thread Standard
Metric
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Stainless Steel, Color Silver, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 88.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud