  • Mfr # K0124.4A5X25
  • Zoro # G2446035
Screw Length
25.00mm
Height
3.46"
Finish
Uncoated (Parts), Electropolished (Handle)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0124.4A5X25
Screw Length
25.00mm
Thread Size
1/2"-13
Height
3.46"
Height (In.)
Overall Length
109 mm
Overall Height
92.5 mm
Handle Height - Maximum
67.5 mm
Handle Length
95 mm
Thread Length
25 mm
Handle Height - Minimum
63 mm
Hub Height
43 mm
Finish
Components Material
Thread Material
Measurement System
Inch
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size 1/2 In.-13, Screw Length 25.00mm, Overall Height 92.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud