  • Mfr # K0270.4A587X30
  • Zoro # G3578827
Screw Length
30.00mm
Color
Blue
Height
3.58"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0270.4A587X30
Screw Length
30.00mm
Thread Size
1/2"-13
Height
3.58"
Overall Length
109 mm
Height (In.)
Overall Height
96 mm
Thread Length
30 mm
Color
Blue
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Stainless Steel, Color Blue, Thread Size 1/2 In.-13, Thread Standard UNC, Screw Length 30.00mm, Overall Height 96 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud